Sort by

Mohamed has logged 13 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Voices Through Time

Voices Through Time

1996
×
Edit this entry  
31
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Edit this entry  
19
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Gloomy Sunday

Gloomy Sunday

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tokyo Night Sky Is Always the Densest Shade of Blue

The Tokyo Night Sky Is Always the Densest Shade of Blue

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Morning Patrol

Morning Patrol

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anantaram

Anantaram

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Hero

The Hero

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Die Tomorrow

Die Tomorrow

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry