• The Postman

    The Postman

    ★★★★½

    الفيلم دا هيحسسك إنك مش عايش حياتك كما يجب اوقات كتير بس اوقات تانية هيحسسك لأ تمام هي دي الحياة متقلقش
    هتاخد منها إلي هتاخدة وهتاخد منك الي عايزاة

  • Gone with the Wind

    Gone with the Wind

    ★★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Gone With the wind | ذهب مع الريح

    فيلم زي دا بتخيل إني قاعد في السينما بشوفة سنة 1939 مش في 2022 وهنا بيكمن الإعجاز. إنك هتبدأ وتخلص الفيلم وممكن أو وارد متبقاش مرضي بشكل كامل ودا إلي حصل معايا ولو كان أثرة بسيط. الفيلم بيلعب في جزئيتين بس في نفس الوقت بيديك لمحات تانية عن شخصيات ممكن يثيرك الفضول إنك تعرف عنها أكتر؛ الجزء الأول منها إلي هو الحرب الأهلية بين الشمال والجنوب والي مع مرور الوقت بتخفي ولو…

  • Alexandria… Why?

    Alexandria… Why?

    ★★★★½

    مين عارف؟ مش يمكن يفلح و يبقى في يوم من الأيام حاجة كبيرة؛ مسكين صغير قوي على المركب دي كلها

    بدايتي مع السينما كانت مع الأفلام المصرية زيي زي أغلب الشباب، شوفت عدد لا بأس به من الأفلام من بداية السينما في مصر لغاية بداية الألفية الجديدة ومن بعد الفترة دي إهتمامي بيها قل بس في تُحف بتفلت منك. الفيلم دا بقى منهم.

    الفيلم دا هو أشبه بحدوتة، حدوتة مجتمع بيمر بظروف صعبة يتخللها أحلام صغارهم.
    في الفيلم هنا شوفت…

  • Licorice Pizza

    Licorice Pizza

    ★★★★

    All i want now is to run with my imaginary girlfriend

  • On the Beach at Night Alone
  • Such a Pretty Little Beach

    Such a Pretty Little Beach

    ★★★★½

    شكراً للي فكرني أعمل ريووتش للفيلم دا

  • Tony Takitani
  • Aloners

    Aloners

    ★★★½

    أنا محبط
    I'm disappointed
    Ich bin enttäuscht
    كنت مستني الفيلم بشكل غريب وحسيت إنه ممكن يكون أحسن فيلم هشوفه ف 2021 بس للأسف توقعاتي خانتني بشكل كبير ولو إن الفيلم مش سئ بالعكس كويس بس فاهم "كويس" بس مش أكتر، هل السبب إن كنت حاطط توقعات معينة ولا مقدرتش أتواصل بشكل كلي مش قادر أحدد.
    ممكن يختلف لو فكرت أريووتش الفيلم ولو إني معتقدش.

  • The Worst Person in the World

    The Worst Person in the World

    ★★★★½

    Ummm you know what,
    We're all the worst person in the world.

  • Vortex

    Vortex

    ★★★★

    سريعاً:
    النقاط الجيده في الفيلم واضحه وهي التمثيل وحركة الكاميرا والساوند تراك إلي مفتكرش إنه ظهر غير في أول اخر نصف ساعه بس عجبني جداً
    الفيلم المفروض انه بيناقش مرض معين بس انا محستش دا علي قد ما حسيت إنه يوميات زوج وزوجه كل واحد منهم بيعاني من مرض معين بس دا بعتبره شئ جيد.
    الي مبسطنيش اوي ال split الي كان في الشاشه، متفهمنيش غلط أنا عجبني جداً في بداية الفيلم بس بعد تلت ساعه حسيت اني محتاج اربع…

  • Red Rocket

    Red Rocket

    ★★★★

    في البدايه خالص أحب أحيي صاحب فكرة البوستر والي عمله عشان بعد ما كونت صورة عن الي شوفته اقدر أقول إن البوستر فشيخ.
    أما بالنسبه للفيلم فالمخرج بيحب يلعب في الألوان كتير ودا مش جديد يعني لو انت شوفت The Florida Project
    ولو كنت قرأت دسكربشن الفيلم فأحب أقولك إن تطبيق دا حصل ب 10 مشاهد +21 وكنت شايف دا فج شويه بس مع القصه تقبلته.
    في الأخير الفيلم دا من أكتر 5 افلام ضحكتني في حياتي

  • Titane

    Titane

    ★★

    كتبت شوية كلام كدا وحسيت اني هدي الفيلم أكبر من الي المفروض ياخده مني
    Titane used its violence, and sharp scenes as a crutch, i can't even consider it a good movie.