Mateo has logged 31 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
Edit this entry  
18
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
Edit this entry  
16
Kotoko

Kotoko

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yella

Yella

2007
×
Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Harder They Fall

The Harder They Fall

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
Read the review Edit this entry  
13
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Champ

The Champ

1931
×
Read the review Edit this entry  
11
One More Time with Feeling

One More Time with Feeling

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
Edit this entry  
10
Pigeonhearts

Pigeonhearts

2017
×
Edit this entry  
09
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Follow

The Follow

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Brute Force

Brute Force

1947
×
Edit this entry  
05
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
Read the review Edit this entry  
01
Buud Yam

Buud Yam

1997
×
Read the review Edit this entry