• Bookanima: Andy Warhol

  • In Another Eye

  • Two War Images

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • White Riot

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Bacurau

    ★★

  • Where Does a Body End?

  • Shazam!

    ★★★

  • Stiv

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Glass

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The Ghost of Peter Sellers

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★

  • This Changes Everything

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • It

    ★★½

  • mother!

    ½

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★½

  • Detroit

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Day After

    ★★★½

  • Lover for a Day

    ★★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★½

  • Life

    ★½

  • Baby Driver

    ★★½

  • Logan

    ★★½

  • Get Out

    ★★½

  • Fences

    ★★★

  • Silence

    ★★★

  • Home Movies #20: Dance Tests

  • The Lost City of Z

    ★★★½

  • Split

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★½

  • Moonlight

    ★★½