RSS feed for Matheus
  • Death Proof

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Paisan

    ★★★★

  • Rome, Open City

    ★★★½

  • Music and Lyrics

    ★★★

  • They Were Expendable

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • Germany Year Zero

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Perfect Love

    ★★★½

  • Dirty Like an Angel

    ★★½

  • Junior Size 36

    ★★★

  • Truffaut au présent

    ★★½

  • Nocturnal Uproar

    ★★

  • Attack

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • A Real Young Girl

    ★★

  • Colour Poems

    ★★