Sort by

Matheus has logged 882 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
3 Minutos

3 Minutos

2009
×
Edit this entry  
23
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cora

Cora

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Two

Two

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Amor Fati

Amor Fati

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Porta dos Fundos: Te Prego Lá Fora

Porta dos Fundos: Te Prego Lá Fora

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bones

The Bones

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Puff: Wonders of the Reef

Puff: Wonders of the Reef

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lulli

Lulli

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★
Edit this entry  
13
More the Merrier

More the Merrier

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
10 Days with Santa Claus

10 Days with Santa Claus

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monica and Friends: Lessons

Monica and Friends: Lessons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Most Magical Story on Earth: 50 Years of Walt Disney World

The Most Magical Story on Earth: 50 Years of Walt Disney World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cocoon

Cocoon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Tales of Tomorrow

Tales of Tomorrow

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Yalda

Yalda

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Madalena

Madalena

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Nheengatu – The Language of the Amazon

Nheengatu – The Language of the Amazon

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Summerland

Summerland

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry