• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • Moon Knight

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Hermanoteu na Terra de Godah: O Filme

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Dexter: New Blood

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Zeros and Ones

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Sonny Boy

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • ODDTAXI

  • Nobody

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½