RSS feed for Matheus Weyh
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Antropophagus

Antropophagus

1980
×
★★★
Edit this entry  
13
22 July

22 July

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Edit this entry  
07
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Edit this entry  
06
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★½
Edit this entry  
17
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
American Animals

American Animals

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Primal Screen

Primal Screen

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★½
Edit this entry  
06
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Ninjas

Ninjas

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Creepy

Creepy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Society

Society

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
8MM

8MM

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Edit this entry  
08
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★
Edit this entry  
17
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Edit this entry  
16
Who Goes There? In Search of The Thing

Who Goes There? In Search of The Thing

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Full Circle

Full Circle

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cold Hell

Cold Hell

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★
Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Age

Dark Age

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry