Sort by

Mathew has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Into the Blue

Into the Blue

2012
×
Edit this entry  
04
Dagon

Dagon

2001
×
★★½
Edit this entry  
16
Nightfall

Nightfall

1981
×
Edit this entry  
15
Close

Close

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Whispers Behind the Wall

Whispers Behind the Wall

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Human Animals

Human Animals

1983
×
★★½
Edit this entry  
20
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★
Edit this entry  
03
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★½
Edit this entry  
02
Sunset Motel

Sunset Motel

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
The Fan

The Fan

1982
×
★★★½
Edit this entry  
27
Maîtresse

Maîtresse

1976
×
★½
Edit this entry  
23
Polizeiruf 110: Cassandras Warnung

Polizeiruf 110: Cassandras Warnung

2011
×
Edit this entry  
16
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★
Edit this entry  
14
The Invincibles

The Invincibles

1994
×
Edit this entry  
01
The Sandman

The Sandman

1993
×
Edit this entry  
01
Walking the Edge

Walking the Edge

1985
×
Edit this entry  
31
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★½
Edit this entry  
31
Bitter Innocence

Bitter Innocence

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Last Wave

The Last Wave

1977
×
Edit this entry  
17
Dracula

Dracula

1992
×
Edit this entry  
17
The Tree, the Mayor and the Mediatheque

The Tree, the Mayor and the Mediatheque

1993
×
Edit this entry  
16
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★
Edit this entry  
13
Männer sind zum Lieben da

Männer sind zum Lieben da

1970
×
Edit this entry  
10
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
Edit this entry  
09
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
Edit this entry  
07
Immoral Women

Immoral Women

1979
×
★★
Edit this entry  
05
Lips of Blood

Lips of Blood

1975
×
★★½
Edit this entry  
03
Der Skorpion

Der Skorpion

1997
×
Edit this entry  
29
Friends of Friends

Friends of Friends

2002
×
Edit this entry  
20
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
Edit this entry  
19
The Omen

The Omen

1976
×
★★★
Edit this entry  
19
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
Edit this entry  
18
Loft

Loft

1985
×
Edit this entry  
18
Them!

Them!

1954
×
Edit this entry  
04
Alpha City

Alpha City

1985
×
★★★
Edit this entry  
02
Hunting Ground

Hunting Ground

1983
×
★★½
Edit this entry  
27
Loft

Loft

1985
×
Edit this entry  
20
Jet Generation

Jet Generation

1968
×
★★
Edit this entry  
12
The Gold of Love

The Gold of Love

1983
×
Edit this entry  
06
Alpha City

Alpha City

1985
×
Edit this entry  
05
The Fan

The Fan

1982
×
★★★½
Edit this entry  
28
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★½
Edit this entry  
19
The Fan

The Fan

1982
×
Edit this entry  
18
Farewell, Friend

Farewell, Friend

1968
×
Edit this entry  
18
My Friend Ivan Lapshin

My Friend Ivan Lapshin

1984
×
Edit this entry  
17
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
Edit this entry  
14
The Sect

The Sect

1991
×
Edit this entry  
12
Chato's Land

Chato's Land

1972
×
Edit this entry  
10
The Church

The Church

1989
×
Edit this entry  
04
Malady of Love

Malady of Love

1987
×
Edit this entry