• Black Crab

    ★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Silent Sea

    ★★★½

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

  • Bright: Samurai Soul

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Zone 414

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • Aftermath

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Sam

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Jolt

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Good on Paper

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Awake

    ★★

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★★

  • Xtreme

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • I Am All Girls

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★