Sort by

Mathieu has logged 265 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Finch

Finch

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Bright: Samurai Soul

Bright: Samurai Soul

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★
Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Guide to the Perfect Family

The Guide to the Perfect Family

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★½
Edit this entry  
09
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry