Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little

Little

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaft

Shaft

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Into the Grand Canyon

Into the Grand Canyon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
King of Thieves

King of Thieves

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Night School

Night School

2018
×
★½
Read the review Edit this entry