RSS feed for Mathías

Mathías has logged 69 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Concussion

Concussion

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Summit

The Summit

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Weasel's Tale

The Weasel's Tale

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
4x4

4x4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Girl

Girl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Hilary and Jackie

Hilary and Jackie

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Columbus

Columbus

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Commuter

The Commuter

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry