• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • All Hail

    ★★

  • Morbius

    ★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Echoes

    ★★★½

  • Brazen

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Dopesick

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Below Zero

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • The Third Day

    ★★★½