• Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Amour

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Stunt Double

    ★★½

  • Rhubarb

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Rock

    ½

  • CLAPTRAP

  • Onward

    ★★★½

  • Queda

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Dolittle

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★½

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Art of Style: Jean Cocteau

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Bocadillo

    ½

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½