• Save Ralph

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • A Fall from Grace

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • An Ocean Blue

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Moonlit Winter

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Sleepwalkers

    ★★★★

  • Collective

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Heroic Losers

    ★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • See You Yesterday

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Svaha: The Sixth Finger

    ★★★

  • Shakti

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

  • They Shall Not Grow Old

  • Maggie

    ★★★

  • El Potro: lo mejor del amor

    ★★½

  • Apostle

    ★★½

  • A Twelve-Year Night

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Edge of the Knife

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½