Matías has logged 64 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Beast

The Beast

2010
×
Read the review Edit this entry  
31
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Manderlay

Manderlay

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
14
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Edit this entry  
10
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Salt of the Earth

The Salt of the Earth

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Red Lights

Red Lights

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chappie

Chappie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Chorus

The Chorus

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dope

Dope

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lolita

Lolita

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bar

The Bar

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Locke

Locke

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Asthma

Asthma

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry