RSS feed for Matías

Matías has watched 120 action films.

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • 27: El club de los malditos

    ½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Free Fire

    ★★½

  • Warcraft

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Pixels

  • Sicario

    ★★★★

  • Chappie

    ★★½

  • Big Hero 6

    ★★★

  • John Wick

    ★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Lucy

  • Why Don't You Play in Hell?

    ★★★★★

  • All Is Lost

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★½

  • 7 Boxes

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

  • The Amazing Spider-Man

  • The Grey

  • Warrior

    ★★★★½

  • Rise of the Planet of the Apes

  • Fast Five

  • Sucker Punch

  • Megamind

  • Resident Evil: Afterlife

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • The Last Airbender

  • Clash of the Titans

  • Kick-Ass

  • Avatar

  • Black Dynamite

    ★★★★

  • 2012

  • 9

  • Redline

    ★★★½

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • RockNRolla

    ★★★

  • Tropic Thunder

  • Pineapple Express

    ★★

  • The Dark Knight

  • Journey to the Center of the Earth

  • You Don't Mess with the Zohan

  • Speed Racer

  • Taken

  • Death Proof

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

  • Spider-Man 3

  • Planet Terror

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • Epic Movie

  • Apocalypto

  • Déjà Vu

  • Night at the Museum

  • Children of Men

    ★★★★½