RSS feed for Matías

Matías has watched 40 documentary films.

  • Leaving Neverland

  • The Edge of Democracy

  • They Shall Not Grow Old

  • Free Solo

  • The Legend of Cocaine Island

  • Tranny Fag

  • The Endless Film

    ★★★

  • Three Identical Strangers

  • Absence of Me

  • In Praise of Nothing

  • Out of Thin Air

  • 24 Frames

    ★★★★½

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • Saving Banksy

  • The Red Pill

  • The Fear of 13

  • The Salt of the Earth

  • Elena

  • The Act of Killing

  • The Imposter

  • Caesar Must Die

    ★★★½

  • Samsara

    ★★★★

  • Exit Through the Gift Shop

  • The Beast

  • 1428

  • Cropsey

  • Campaign

  • Albert Fish: In Sin He Found Salvation

  • Grizzly Man

  • Metallica: Some Kind Of Monster

  • The Blonds

    ★½

  • The Five Obstructions

  • Baraka

    ★★★★★

  • Paris Is Burning

  • Isle of Flowers

  • The Hour of the Furnaces

  • Dog Star Man

    ★★★½

  • Night and Fog

    ★★★★½

  • Triumph of the Will

    ★★★

  • Man with a Movie Camera

    ★★★★