RSS feed for Matías
  • Border

    ★★★★

  • To the Ends of the World

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Leto

    ★★★½

  • Sauvage

    ★★★½

  • The Legend of Cocaine Island

  • La Flor

    ★★★½

  • I Am Not an Easy Man

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tranny Fag

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Endless Film

    ★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★

  • Holiday

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Colette

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Pity

    ★★★½

  • 27: El club de los malditos

    ½

  • Absence of Me

  • Black Mirror: Crocodile

    ½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • F*&% the Prom

    ½

  • Wonder

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★

  • 1922

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★

  • The Cured

    ★½

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Suburbicon

    ★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Zama

    ★★★★

  • Veronica

    ★★½

  • In Praise of Nothing

  • Thelma

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • England Is Mine

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Out of Thin Air

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • 24 Frames

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • Soldado argentino sólo conocido por Dios

    ★★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★★½

  • Oh Lucy!

    ★★★

  • The Lost Brother

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★

  • Song to Song

    ★★★½