• Prey

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Clark

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Conversations in the Room

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Grilled Queso

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Cinema?

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Good Boss

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Lo invisible

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Brown Eyes, Light Skin, Brown Hair

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Legacy of Chucky

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½