• Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Paws of Fury: The Legend of Hank

    ½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Maraschino Ruby

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Lightyear

  • Hustle

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Sonic Drone Home

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Men

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Firestarter

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

  • Deep Water

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★½

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★½

  • Fresh

    ★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ½

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★