Matt64 has logged 26 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1973
×
Read the review Edit this entry  
21
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★★
Edit this entry