• The Straight Story

    ★★★★★

  • M*A*S*H

    ★★★★★

  • The Player

    ★★★★★

  • The Spirit of the Beehive

    ★★★★½

  • The Long Goodbye

    ★★★★★

  • McCabe & Mrs. Miller

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Vertigo

    ★★★★★

  • Yojimbo

    ★★★★★