• Jackass 4.5

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • 2022 Oscar Nominated Short Films: Animation

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Good Timing with Jo Firestone

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • F9

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Introduction

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Come True

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Slow Machine

    ★★★½

  • 12 Pups of Christmas

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Santa Girl

  • T

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Marona's Fantastic Tale

    ★★★½

  • Ma

    ★★★