• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

  • The Making of: The French Dispatch

  • The House

  • Scream

  • The Matrix Resurrections

  • Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

  • Beebo Saves Christmas

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

  • Godzilla vs. Hedorah

  • Scooby-Doo, Where Are You Now!

  • Charlie the Unicorn Grand Finale

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Harder They Fall

  • South of Heaven

    ★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Nightbooks

  • Dune

  • Malignant

  • Nona

  • Twenty Something

  • The Suicide Squad

  • The Legacy of Chucky

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Dolly Parton: A MusiCares Tribute

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Us Again

  • Judas and the Black Messiah

  • WandaVision

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

  • Burrow

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Mank

    ★★

  • Soul

  • Zappa

  • Tremors: Making Perfection

  • Freaky

  • Spontaneous

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Kid Detective

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★