• The House

    ★★★

  • Mother/Android

    ★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Trollhunters: Rise Of The Titans

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Ferry

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Voyagers

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★½

  • Censor

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Forgotten Battle

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Holidate

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★

  • The Pizzagate Massacre

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★