Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Filmmaker's House

The Filmmaker's House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Under the Skin

Under the Skin

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Soorarai Pottru

Soorarai Pottru

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I, Monster

I, Monster

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wildland

Wildland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Save the Cinema

Save the Cinema

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
JFK Revisited: Through The Looking Glass

JFK Revisited: Through The Looking Glass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mother

Black Mother

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The 355

The 355

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Japón

Japón

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hysterical

Hysterical

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Land

Land

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Seance

Seance

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Metallica: Cunning Stunts

Metallica: Cunning Stunts

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Farthest

The Farthest

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
We Were Here

We Were Here

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
God's Country

God's Country

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Crash Reel

The Crash Reel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Happiest Girl in the World

The Happiest Girl in the World

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Man on a Swing

Man on a Swing

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Katalin Varga

Katalin Varga

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Filmage: The Story of Descendents/All

Filmage: The Story of Descendents/All

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lots of Kids, a Monkey and a Castle

Lots of Kids, a Monkey and a Castle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carrie

Carrie

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pickpocket

Pickpocket

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Junket Whore

Junket Whore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonstruck: At the Heart of an Italian Family

Moonstruck: At the Heart of an Italian Family

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Carpetbaggers

The Carpetbaggers

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bye Bye Africa

Bye Bye Africa

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Clan

The Clan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Four Lives

Four Lives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jean-Pierre's Mouth

Jean-Pierre's Mouth

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry