Sort by

Matt has logged 1,642 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jet Trash

Jet Trash

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mind's Eye

The Mind's Eye

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Slit

Slit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Take an Easy Ride

Take an Easy Ride

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Coming of Sin

The Coming of Sin

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Liam Gallagher: As It Was

Liam Gallagher: As It Was

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ghost in the Invisible Bikini

The Ghost in the Invisible Bikini

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
What Men Want

What Men Want

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Lesson in Love

A Lesson in Love

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Electric Love

Electric Love

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Love Story

A Love Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Snail and the Whale

The Snail and the Whale

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Martin's Close

Martin's Close

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kings

Kings

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tiger Who Came to Tea

The Tiger Who Came to Tea

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Le Petit Soldat

Le Petit Soldat

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Domino

Domino

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Return

The Return

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Keeper

The Keeper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry