Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Glastonbury: 50 Years and Counting

Glastonbury: 50 Years and Counting

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Last Breath

Last Breath

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fittest On Earth (The Story of the 2015 Reebok CrossFit Games)

Fittest On Earth (The Story of the 2015 Reebok CrossFit Games)

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
2018: The Ultimate Test

2018: The Ultimate Test

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Hold Your Breath: The Ice Dive

Hold Your Breath: The Ice Dive

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Edit this entry  
05
Klown Forever

Klown Forever

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Klown

Klown

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Last Cruise

The Last Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Fireboys

Fireboys

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Made in Senegal

Made in Senegal

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Titanic: 20 Years Later with James Cameron

Titanic: 20 Years Later with James Cameron

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Ted

Ted

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
15 Minutes of Shame

15 Minutes of Shame

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Frank Skinner Live - Man in a Suit

Frank Skinner Live - Man in a Suit

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Scream

Scream

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry