Matt has logged 126 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Imagineering Story

The Imagineering Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Pirate

The Pirate

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Summer Stock

Summer Stock

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In the Good Old Summertime

In the Good Old Summertime

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zenon: Z3

Zenon: Z3

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Zenon: The Zequel

Zenon: The Zequel

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Up, Up, and Away

Up, Up, and Away

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clock Cleaners

Clock Cleaners

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Barkleys of Broadway

The Barkleys of Broadway

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Harvey Girls

The Harvey Girls

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Man Up

Man Up

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Again

Home Again

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
I Love You Both

I Love You Both

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
In a Relationship

In a Relationship

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★
Read the review Edit this entry