• Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★