Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
05
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★
Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
11
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
10
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Edit this entry  
05
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry