RSS feed for mattbox
  • Sungazer

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Noelle

  • Last Christmas

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★★

  • Doom: Annihilation

  • 3 from Hell

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Your Girlfriend

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★½

  • The Lion King

    ½

  • Cat Sick Blues Sick Blues

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Fire Is Coming

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Will I Make It Through the Night

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • All Is True

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Shoe Addict's Christmas

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Good Intentions

  • The Haunting

    ★★★★★

  • Reverse

    ★★★★

  • Malevolent

    ½

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★★

  • Orange Vampires

  • The Predator

    ★★★

  • The Nun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★★

  • The Death of Superman

    ★★

  • The Matrix: EARLY ACCESS

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • 211

  • Morning Wormhole

  • AU

    ★★★½

  • The Image Book

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Bathtubs Over Broadway

  • Violence Voyager

    ★★★½

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Luz

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Mandy

    ★★★

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★★