RSS feed for mattbox
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Seeds

Seeds

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suddenly

Suddenly

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Stand

The Stand

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Stand

The Stand

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Human Tornado

The Human Tornado

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Colette

Colette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Emotion

Emotion

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vapors

Vapors

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disco Godfather

Disco Godfather

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood Lake

Blood Lake

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godmonster of Indian Flats

Godmonster of Indian Flats

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Luz

Luz

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whiteforce

Whiteforce

1988
×
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Evil Clergyman

The Evil Clergyman

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Phantom

The Phantom

1996
×
Read the review Edit this entry  
14
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fenn's Searchers

Fenn's Searchers

×
Edit this entry  
07
Satanis: The Devil's Mass

Satanis: The Devil's Mass

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mary Jane's Not a Virgin Anymore

Mary Jane's Not a Virgin Anymore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Tebaatusasula

Tebaatusasula

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wandering Image

The Wandering Image

1920
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dis

Dis

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Sferic Waves

Sferic Waves

1995
×
Read the review Edit this entry  
15
Making of The Fabulous Stains

Making of The Fabulous Stains

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Sweet Miss: The Disco Years

Sweet Miss: The Disco Years

1988
×
Read the review Edit this entry  
15
Road Movie Or What I Learned In A Buick Station Wagon

Road Movie Or What I Learned In A Buick Station Wagon

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bra Shopping

Bra Shopping

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Was a Teenage Serial Killer

I Was a Teenage Serial Killer

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry