• Overlord

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Scream 4

    ★★★½

  • Red Eye

    ★★½

  • My Soul to Take

    ★★

  • The Serpent and the Rainbow

    ★★★½

  • Swamp Thing

    ★★★★

  • Shocker

    ★½

  • The People Under the Stairs

    ★½

  • The Disappearance of Alice Creed

    ★★★★

  • The Ring Two

  • The Ring

    ★★★★½

  • Hansel & Gretel: Witch Hunters

    ★★★

  • Barton Fink

    ★★★★★

  • Keyhole

    ★★★

  • The Saddest Music in the World

    ★★★★½

  • Dracula: Pages from a Virgin's Diary

    ★★★

  • Deadtime Stories