• Beasts of the Southern Wild

    ★★★★★

  • The Celebration

    ★★★★★

  • THX 1138

    ★★★★★

  • Imprint

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • World on a Wire

    ★★★★★

  • The Amazing Bulk

    ½

  • Big Bad Wolves

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Häxan

    ★★★★★

  • The Cat o' Nine Tails

    ★★★★

  • Tenebre

    ★★★★½

  • Goodbye, Dragon Inn

    ★★★★★

  • Julien Donkey-Boy

    ★★★★

  • Night of the Living Dead

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

    ★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★