Matt has rated 218 films ★★★★ .

  • The Hills Have Eyes 2

    ★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Boundaries

    ★★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★★★

  • Enemy Mine

    ★★★★

  • Swamp Thing

    ★★★★

  • The Disappearance of Alice Creed

    ★★★★

  • Creepshow 2

    ★★★★

  • White Squall

    ★★★★

  • The Spiders - The Golden Lake

    ★★★★

  • Hungry Wives

    ★★★★

  • The Dead Center

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • My Best Fiend

    ★★★★

  • Sanshiro Sugata Part Two

    ★★★★

  • The Beast

    ★★★★

  • Night of the Strangler

    ★★★★