• The Odd-Job Men

  • Drunken Birds

  • Zalava

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Ahed's Knee

  • Val

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Accepted

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Sound of Violence

  • Lily Topples The World

  • Prime Time

  • Knocking

  • Mother Schmuckers

  • Don't Tell a Soul

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Alien on Stage

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Violation

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I Met a Girl

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • We Are As Gods

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Noelle

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Mark of The Beast: The Legacy of the Universal Werewolf

  • Watchmen