• X

    ★★★★

  • Flux Gourmet

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • The First Wave

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Procession

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Cursed

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Life in a Day 2020

    ★★

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★½

  • Pleasure

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • The Blazing World

    ★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★

  • El Planeta

    ★★★½

  • Cusp

    ★★★½

  • Prime Time

    ★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • John and the Hole

    ★★½

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • Homeroom

    ★★★

  • Censor

    ★★½

  • Flee

    ★★★½

  • One for the Road

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Songbird

    ★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Come Play

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Striding Into the Wind

    ★★½

  • Of Fish and Men

    ★★

  • Mama Gloria

    ★★½

  • Belushi

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Becoming Mona

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½