• The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Colossal

    ★★★½

  • The Nice Guys