Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Willow

Willow

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
BUtterfield 8

BUtterfield 8

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry