Matt has logged 76 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stage Fright

Stage Fright

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Supergirl

Supergirl

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry