• House of Gucci

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Plumber

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Scoob!

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★