Sort by

Matej has logged 25 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Accepted

Accepted

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry