Sort by
  • Nope

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Crimes of the Future

  • Decision to Leave

  • The Northman

  • Incantation

  • X

  • Both Sides of the Blade

  • Hatching

  • You Won't Be Alone

  • Watcher

  • Speak No Evil

  • Licorice Pizza

  • The Black Phone

  • The Humans

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Guilty

  • The Alpinist

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • The Lost Daughter

  • Spencer

  • The Power of the Dog

  • The Card Counter

  • Boiling Point

  • Candyman

  • Old

  • Memoria

  • Red Rocket

  • Titane

  • Bergman Island

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

  • The Souvenir: Part II

  • The Lost Leonardo

  • All My Friends Hate Me

  • The Crime of the Century

  • Annea Lockwood / A Film About Listening

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Like a House on Fire

    ★★

  • Happily

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

  • Play It Safe

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Azor

  • Cousins

    ★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Friends and Strangers

  • Fake Famous

  • In the Earth

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Death to 2020

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★★

  • Karen Dalton: In My Own Time

  • Baby Done

    ★★★

  • The Boy Behind The Door

  • Two by Two: Overboard!

    ★★★★★

  • Lovers Rock

  • MLK/FBI

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

  • Under the Open Sky

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Rental

  • The Letter Room

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Laurel Canyon

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Wrong Missy