• Leviathan

  • Kanarta: Alive in Dreams カナルタ 螺旋状の夢

    ★★★★

  • Godzilla vs. Hedorah

  • Self-Portrait: Fairy Tale in 47KM

    ★★★

  • Entropy

  • Journey Beyond the Night

    ★★★½

  • Resident of Alice

    ★★½

  • Double Red

    ★★½

  • Battlecry

    ★★★★

  • Otohime 20,000

  • The Bones

  • New Abnormal

  • Soup and Ideology

    ★★★½

  • The Still Side

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Broken

    ★★★

  • Go Seppuku Yourselves

  • School Radio to Major Tom

  • Steakhouse

    ★★★

  • Free Guy

  • Tokyo 2020 Olympic Opening Ceremony: United by Emotion

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Buried News

    ★★★½

  • Tomorrow's Leaves

  • Three Songs for Benazir

    ★★★½

  • Ainu Neno An Ainu

  • Ushiku

    ★★★½

  • Zombie Infection - Belaban Hidup

  • Butterfly

  • Four Roads

  • The Goldfish: Dreaming of the Sea

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Night Snorkeling

    ★★

  • Whiplash of the Dead

    ★★★½

  • It's a Flickering Life

    ★★½

  • let me come in

    ★★½

  • Wild Girl

  • Godzilla Singular Point

    ★★★½

  • The Center Lane

    ★★★

  • Nuclear Family

    ★★★

  • Song for Laurel

  • Ito

    ★★★★

  • Among Four of Us

  • Mari and Mari

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • The Witches of the Orient

    ★★★½

  • Shiver

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • Pickles and Komian Club

  • ZONA

  • RED TABLE

    ★★

  • June 4, 2020

    ★★

  • Reflective Notes (Reconfiguration)

    ★½

  • Working Together

  • Hide

    ★★★

  • Happy Valley

  • Easter Eggs

    ★★★½

  • It’s Just Another Dragon

  • nothing hurts, and you won’t be

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★½

  • Inside the Red Brick Wall

    ★★★★

  • 13

    ★★★★

  • Honeymoon

  • The Blue Danube

    ★★★½

  • It's a Summer Film!

    ★★★½

  • Love Is Just a Death Away

  • Canvas

  • Shashin no Ma

    ★★★½

  • Keep Rolling

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • Wonderful Paradise

    ★★★