matteoB has logged 26 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cenote

Cenote

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Marquis of Grillo

The Marquis of Grillo

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
Edit this entry  
30
Where Spring Comes Late

Where Spring Comes Late

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pornostar

Pornostar

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vagabond Schemer

Vagabond Schemer

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★½
Edit this entry  
22
The Shy Deceiver

The Shy Deceiver

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Million Dollar Pursuit

The Million Dollar Pursuit

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Greatest Challenge of All

Greatest Challenge of All

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadly Force

Deadly Force

1983
×
★★½
Edit this entry  
16
Song of Love

Song of Love

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let's Have A Dream

Let's Have A Dream

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lovable Tramp

The Lovable Tramp

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gamblers' Luck

Gamblers' Luck

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Domain of Murder

Domain of Murder

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Trap

A Trap

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Irresponsible Fool

The Irresponsible Fool

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Honest Fool

The Honest Fool

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sunshine Girl

The Sunshine Girl

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Strangers Upstairs

The Strangers Upstairs

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
What a Wonderful Family! 3: My Wife, My Life

What a Wonderful Family! 3: My Wife, My Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
What a Wonderful Family! 2

What a Wonderful Family! 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What a Wonderful Family!

What a Wonderful Family!

2016
×
★★★½
Edit this entry