• Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • The SpongeBob SquarePants Movie Rehydrated

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Cat Burglar

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Joshua and the Promised Land: Reanimated

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • Encanto

    ★★★½

  • Charlie the Unicorn Grand Finale

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Bones

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ½

  • Cherry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Affairs of the Art

    ★★★

  • The Méliès Mystery

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Uncovering The Naked City

    ★★★

  • June Night

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Drills

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Mulan

    ½

  • Blackface and Hollywood

    ★★★½

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Collector

    ★★½

  • XO RAD Magical

    ★★★½

  • The Fake Calendar

    ★★★

  • Yellowface: Asian Whitewashing and Racism in Hollywood

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Something to Remember

    ★★★

  • Mars is the PLACE!!

    ★★★

  • Ears, Eyes and Throats: Restored Classic and Lost Punk Films 1976-1981

    ★★★