Sort by
  • Air

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★★

  • Jamojaya

    ★★½

  • All Dirt Roads Taste of Salt

    ★★★½

  • Scrapper

    ★★★★

  • Cat Person

    ★★★½

  • Fremont

    ★★★

  • Magazine Dreams

    ★★★

  • Fair Play

    ★★★★

  • Fancy Dance

    ★★½

  • Mamacruz

    ★★★½

  • Sometimes I Think About Dying

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • She Said

    ★★★★

  • Rosaline

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Devotion

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Causeway

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★

  • Empire of Light

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • After Ever Happy

    ½

  • Prey

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Honor Society

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Elvis

    ★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Corsage

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • Deep Water

  • Umma

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • To Leslie

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½